30 Nisan 2013 Salı

bazen ne yapsan olmuyor da ,bazen de hiç bişey yapmadan durduğun an  dünyalar sana geliyor..ki ben ilk seçenek insanıyım..ne yapsam olmuyor ! sanırım şanssız doğan insanlardanım..gerçi şans da göreceli bana göre..yani maneviyatı yüksek doz enjekte edilmiş bi kulum..ailem, arkadaşlarım açısından şaşalı olmasa da gerçeketn de şanslı bir insanımdır..öte yandan iş,para gibi maddi konularda dolu yağsa yanıma düşer..olcak işim olmaz,gelecek işim gelmez...bazıları şanslı doğanlardan işte,ben onlardan değilim..

haa dostlukta arkadaşlıkta şanslıyım dediysem,yediğim kazıkların ardından acımı paylaştığım ,hep orda olan dostlarımın olması açısından şanslıyım..yoksa her yıl geleneksel bi kazık yeme şenliğim vardır..ki bu da benim suçum,kabul ! neyse neyse kapatalım bu konuyu,şimdi tanıyanlar başlayacak yine "herkese değer veriyon " nidaları..sıkıldım..yapacak bişi yok ben böyleyim..gerizekalılıkta dur durağım yok..dedim ya bazıları şanslı doğar,ben onlardan değilim..

sonra böyle böyle düşünürken - ki 30 yıldır böyle düşünürüm- birden kafamı çevirip Kuzey'ime bakıyorum,ulan diyorum kendi kendime,ben nasıl bir sevap işledim de rabbim bu çocuğu bana armağan etti...hep erkek versiyonumun nasıl olacağını hayal ederken ,böylesi bi hayalin gerçekleşmiş olacağı aklımın ucuna gelmezdi ki,gerçekleşti !

15 aylık veletle karşılıklı espri yapıyoruz misal..karnı acıktığında bana muhtaç olması ve sçmığını temizlemem dışında bebekten ziyade cüce gibi..:) ve bu cüce için ölürüm..

aslında yazının başında şöyle afili yalnızlık yazmayı ve hüzünlü tuşlara basmayı düşünüyordum,ama işte karşımda uyuyan dünyama gözüm kayınca bitiyor tüm olumsuzluklar..velhasıl kelam,bana kim ne yaşattıysa aynısını yaşamadan ölmesin diyip Kezbansı damarıma son vericem..bitti bile..

hadi öptüm , bye ;)

3 Nisan 2013 Çarşamba

çok uzun aralar veriyorum yazılarıma , farkındayım ..fakat kuzum inan olsun tuvalete gitmeye vaktim yok..peşimde kuyruk gibi dolanan,uyudu mu günde 1 saatten fazla uyumayan,her an kucak isteyen,nazlı mı nazlı,inatçı mı  inatçı bir çocuk doğurmuşum ki, benim gibi sabırsız,tahammülsüz bi Koç burcu için gerekli olan tüm delilik sebepleri hali hazırda cepte duruyor..

dediğim gibi çok şımartıyorum ben bu çocuğu..yani elimde değil..iki elini bana doğru uzatıp o suratı çekik gözlü Koreli bebek suratına döndürene kadar ağlamasıyla hemen benim yelkenler suda..hayır ben çok inatçı bir insanımdır..gayet sinir küpüyümdür..ama yok...yok anacım çocuk her türlü avcunun içinde oynatıyor beni..dünyaları okudum..sayfalar dolusu araştırdım..hali hazırda elimde harika bi çocuk eğitimi kitabı var ve her gece okuyorum..ama yok yok yok..! çok çaresizim aa dostlar !!