13 Aralık 2011 Salı

Görgüsüz Anne Adayı Moduevet , bir eleştiri değil ama arkadaşlarımın "oğlum hamile kaldın senle bir biz de kaldık resmen" serzenişlerine cevaben yazıyorum bu yazıyı :)

tamam kabul ediyorum;bazen tamamen "görmemiş Gökçe'nin oğlu olmuş tutmuş çükünü koparmış sendromu" yaşıyorum..."Kuzey şunu yaptı Kuzey bunu yaptı..Kuzey tuttu fırlattı göbeğimi ezdi üstünü çiğnedi" diye diye bi hal oluyorum...ama ne yapayı arkadaş..daha doğmadan beni en çok güldüren varlık O...Daha karnımın içindeyken lafımı dinleyen,benle inatlaşan koca adam sanki..

iyyki varmış arkadaş..vallahi billahi..ömrümce gerçekleştirdiğim enn güzel varlık...

neyse velhasıl kelam son 1.5 ayın içindeyim..fena korkuyorum aslında doğumdan ...ama yiğitliğe bok sürdürmemek adına pek lafını etmiyorum..biz kiii yıllarca sabah sabah seda sayan'la büyümüş insanız..biz kiii r'lerin üstüne basa basa konuşup erkek fatma imajı sergilemişiz..şimdi mi korkacaz..milyonlarca kadın nasıl doğurmuş diye diye kendim bi güzel motive ediyorum..ee çok fazla beceremediğim için konuyu fazla kurcalamamaya karar aldım :D daha çok oğlum doğduğunda geçireceğim uykusuz geceleri ve gündüzleri,boklu bezini değiştirme maratonlarını,biraz daha büyüyüp yürümeye başladığında nasıl bi iple belime bağlayıp fazla uzaklaşmaması gerektiğini,her gördüğü oyuncağı istemesin diye reklamları değiştirme tekniklerini,ne bileyip işte bunları düşünüp önlem almak adına komplo teorileri düşünüyorum :)

güzel kokusuna gömülüp,hayatın bana verdiği en güzel hediye olduğu düşüncesine batıp bunları gözardı edemem ya !! azcık da gerçekçi olmak lazım ..di mi??

3 yorum:

 1. 6ay önce doğum yapmış biri olarak en iyisi düşünmemek emin ol.... bu arada farkında olduğun gerçekleri ben hiç düşünmediğimden mi ne şimdi duvara toslamış gibiyim :)

  YanıtlaSil
 2. Canını yerim senin ben !

  Gök Ç. ;))

  YanıtlaSil
 3. Allah iyiliğini versin dicem şimdi bu ne samimiyet olcak:))ama yazdıklarını okuyunca öyle diyesim geldi..ben taze bir anne olarak tüm düşündüklerine katılıyorum.tamam bebeğini görünce tüm çekilen sıkıntılara değmiş diceksin ama başta zor yaaa,,ben biraz da lohusa depresyonuna takılı kaldım ondan sanırım..inşallah hayırlısıyla evladına kavuşursun..bana da beklerim,sevgiler...

  YanıtlaSil

pardon,bişi mi dedin??